Branżowa Szkoła I Stopnia w Libiążu
Opis oferty:
Informacje ogólne:
"Twoje marzenia, nasza szkoła - idealne połączenie"
Nasza szkoła istnieje ponad pół wieku. W 2022 roku obchodziliśmy Jubileusz 60-lecia. Dzięki staraniom kolejnych dyrektorów szkoła zmieniła profil i stała się obecnie Zespołem Szkół. Młodzież uczy się w: 3 letniej Szkole Branżowej I Stopnia w zawodach:
- ślusarz,
- magazynier - logistyk,
- operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.
ATUTY ZESPOŁU SZKÓŁ W LIBIĄŻU:
- Położenie w centrum miasta; łatwy dojazd, w tym również komunikacją miejską - Szkoła Branżowa I Stopnia w Zespole Szkół w Libiążu szkołą zawsze na miejscu,
- Przestronny, zmodernizowany budynek w pięknym otoczeniu zieleni,
- Atrakcyjne specjalizacje kierunków kształcenia,
- Szkoła jest bezpieczna, a uczeń nie jest anonimowy – Jesteś dla nas ważny,
- Aktywne uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej; liczne akcje społeczne (Akcja krwiodawstwa, DKMS –„Zostań dawcą szpiku kostnego”),
- Możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji w ramach kursów finansowanych ze środków unijnych,
- Stypendia, płatne staże, umowy patronackie, gwarancja zatrudnienia,
- Dobrze wyposażone i ciągle unowocześniane pracownie do nauki zawodów,
- Doskonała baza sportowa (hala, boisko wielofunkcyjne, siłownia, mała sala),
- Zajęcia praktyczne we współpracy z licznymi lokalnymi firmami,
- Nauka w systemie jednozmianowym.
SZKOŁA POSIADA:
- monitoring,
- pracownie komputerowe,
- pracownie języków,
- pracownie technodydaktyczne dla zawodów,
- bibliotekę z czytelnią i centrum multimedialnym z dostępem do Internetu dla uczniów,
- własną siłownię,
- pełnowymiarową halę sportową,
- nowoczesne boisko.
Oferta:
Podejmując naukę w szkole ponadpodstawowej wkraczasz w nowy etap swojego życia. Profil szkoły, który wybierzesz wpłynie na Twoją przyszłość. Sam/a zdecyduj, do której klasy będziesz kandydował/a.
W roku szkolnym 2025/2026 Szkoła Branżowa I Stopnia ogłasza nabór na kierunki:
- ślusarz,
- magazynier-logistyk,
- operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.
O przyjęciu do Szkoły Branżowej I Stopnia w Zespole Szkół w Libiążu będą decydować:
- oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
- zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
- szczególne osiągnięcia.
Dokumentami potwierdzającymi wolę podjęcia nauki w wybranej szkole są:
- oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
- oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie i typie szkoły,
- w przypadku kandydatów z wadami słuchu, wzroku, narządów ruchu i innych schorzeniach orzeczenie kwalifikacyjne publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej,
- zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty konkursów.
Zajęcia dodatkowe :
Szkoła ma duże doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy unijnych, z których finansowane były dodatkowe zajęcia dla uczniów, warsztaty, kursy, staże u pracodawców, wizyty zawodoznawcze w zakładach pracy, wycieczki i wyjazdy zagraniczne. Największe realizowane przez nas projekty to:- Projekt CKZ - "Poprawa edukacji zawodowej w PCE w Chrzanowie i ZS w Libiążu poprzez rozwój CKZ i oferty kształcenia zawodowego"
- Projekt "Erasmus Plus" - współpraca międzynarodowa szkół w ramach, której odbywają się zagraniczne wyjazdy uczniów i nauczycieli.
Dostępne miejsca:
Nazwa |
Opis |
Próg punktów |
MAGAZYNIER-LOGISTYK |
1. Informacje podstawowe
Czas trwania nauki: 3 lata
Obejmujący: - kształcenie ogólne - kształcenie zawodowe - przygotowanie do egzaminu zawodowego w zawodzie magazynier-logistyk. Ukończenie szkoły i zdanie egzaminu zawodowego otworzy Ci drogę do kontynowania nauki na drugim stopniu szkoły branżowej.
2. Sylwetka absolwenta
Zawód magazynier - logistyk pozwoli na podjęcie zatrudnienia przy obsłudze magazynów, w tym: przyjmowania, przechowywania i wydawania towarów z magazynu, rozmieszczenia towarów, monitorowania poziomu i stanu zapasów, prowadzenia i kontroli dokumentacji magazynowej, obsługiwania programów magazynowych, obsłudze maszyn i urządzeń znajdujących się na jego terenie oraz wiele innych.
3. Zajęcia praktyczne
- 1 dzień w tygodniu w klasie pierwszej, drugiej oraz trzeciej
Przedmioty punktowane: Geografia, Język polski, Matematyka, Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Język angielski, Język francuski, Język hiszpański, Język niemiecki |
0 |
OPERATOR MASZYN I URZĄDZEŃ DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH |
1. Informacje podstawowe
Czas trwania nauki: 3 lata
Obejmujący: - kształcenie ogólne - kształcenie zawodowe - przygotowanie do egzaminu zawodowego w zawodzie operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ukończenie szkoły i zdanie egzaminu zawodowego otworzy Ci drogę do kontynowania nauki na drugim stopniu szkoły branżowej.
2. Sylwetka absolwenta
Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych zajmuje się obsługą i nadzorem urządzeń służących do formowania wyrobów o różnych kształtach z tworzyw: termoplastycznych, termoutwardzalnych, chemoutwardzalnych lub elastomerów. Jest to zawód o charakterze produkcyjnym. Operator obsługuje również urządzenia pomocnicze do podawania granulatu i odbioru wyprasek, kontroluje, sortuje półprodukty i gotowe produkty, a także je pakuje.
3. Zajęcia praktyczne
- 1 dzień w tygodniu w klasie pierwszej
- 2 dni w tygodniu w klasie drugiej oraz trzeciej
Przedmioty punktowane: Fizyka, Język polski, Matematyka, Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Język angielski, Język francuski, Język hiszpański, Język niemiecki |
0 |
ŚLUSARZ |
1. Informacje podstawowe
Czas trwania nauki: 3 lata
Obejmujący: - kształcenie ogólne - kształcenie zawodowe - przygotowanie do egzaminu zawodowego w zawodzie ślusarz. Ukończenie szkoły i zdanie egzaminu zawodowego otworzy Ci drogę do kontynowania nauki na drugim stopniu szkoły branżowej.
2. Sylwetka absolwenta
Ślusarz to pracownik specjalizujący się w obróbce metali. Jego praca polega na wytwarzaniu elementów metalowych, ich naprawie i konserwacji. Dzięki swojej precyzji i umiejętnościom technicznym ślusarze znajdują zastosowanie w wielu branżach – od budownictwa po sztukę użytkową. Praca ta wymaga skupienia, cierpliwości oraz zdolności manualnych, które są nieodzowne przy tworzeniu mikrodetali i bardziej skomplikowanych konstrukcji. To zawód, który łączy tradycyjne umiejętności z nowoczesnymi technologiami.
3. Zajęcia praktyczne
- 1 dzień w tygodniu w klasie pierwszej
- 2 dni w tygodniu w klasie drugiej oraz trzeciej
Przedmioty punktowane: Fizyka, Język polski, Matematyka, Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Język angielski, Język francuski, Język hiszpański, Język niemiecki |
0 |
Przykładowe zdjęcia:
Mapa